ارتباط پایانه ویدئوکنفرانس با تجهیزات سالن کنفرانس

no-image
comments3 نظر views بازدید
0 از 5
(رای دهید)

بسیاری از سالن های کنفرانس دارای سیستم های صوتی و تصویری هستند.  یا به دلیل بزرگی سالن ضروری است که پوشش صدا و تصویر توسط تجهیزات ویژه انجام گیرد. سیستم صوتی مثل میکروفون های رومیزی تک و یا دونفره و بلندگوهای اطراف سالن و سیستم تصویری مثل نمایشگرها در جاهای مناسب و دوربین های Auto Track در روی دیوارها و یا وسط میز.

وظیفه اصلی پایانه های ویدئوکنفرانس چیست؟

وظیفه اصلی پایانه های ویدئوکنفرانس تبدیل صدا و تصویر به بسته های اطلاعاتی شبکه و ارسال و دریافت آن هاست. البته پایانه های ویدیو کنفرانس به دوربین و میکروفون مخصوص که بسیار هم پرقدرت و با کیفیت هستند مجهز می باشند ولی در شرایطی مثل شرایط ذکر شده در بالا، نیاز است که پایانه ویدئوکنفرانس با تجهیزات سالن ارتباط داده شود و از آنها برای دریافت و یا پخش صدا و تصویر استفاده کند.

اکثر تجهیزات سالنی دارای یک واحد مرکزی هستند که تمام درگاه های ورودی و خروجی مجموعه روی آن گرد آمده اند. با بررسی این واحد مرکزی و درگاه های پایانه ویدئوکنفرانس می توان دریافت که آیا خروجی صوتی برای انتقال صدای میکروفون ها به پایانه ویدئوکنفرانس وجود دارد یا خیر. همینطور در جهت عکس می توان بررسی کرد که واحد مرکزی دارای ورودی برای دریافت صدای پایانه ویدیئوکنفرانس و پخش آن از طریق بلندگوهای سالن را دارد یا خیر. دقیقا همین قاعده در مورد ارتباط تصویر با پایانه ویدئوکنفرانس نیز صادق است.

در صورت وجود چنین درگاه هایی در هر دو طرف پایانه ویدئوکنفرانس و سیستم سالنی، اتصال صوتی به راحتی انجام می شود و نهایتا نیاز به چند تبدیل مثل تبدیل AV – 3.5mm خواهد بود ولی در مورد اتصال درگاه های تصویری پیچیدگی هایی وجود دارد. فرمت های تصویری آنالوگ مثل Composite و Svideo به راحتی به فرمتهای دیجیتال مثل VGA یا DVI تبدیل نمی شوند و یک واحد واسط نیاز خواهد بود که در این مورد بهتر است با کارشناسان هر دو سیستم مشاوره شود تا موانع و راه کارها مشخص و تستهای لازم قیل از اقدام انجام گرفته باشد.

پایانه های ویدئوکنفرانس لایفسایز، فوق العاده برای ارتباط با سایر تجهیزات سالن کنفرانس

دو تا از پایانه های ویدئوکنفرانس کاملا مناسب برای این منظور LifeSize Room 200 و  LifeSize Room 220 تولید شرکت لایفسایز هستند. این پایانه ها دارای درگاه های ورودی تصویر متنوعی هستند که قابلیت دریافت تمامی انواع و فرمت های تصویری را برای آن ها ممکن می کند. از لحاظ ورودی صوتی نیز هم درگاه Line-in و هم درگاه Mic-in وجود دارد که برای ورودی صوتی تقویت شده و نشده در نظر گرفته شده اند. همچنین در این پایانه های ویدیو کنفرانس یک سنسور ریموت روی خود کدک تعبیه شده که در صورت عدم اتصال دوربین اصلی این سنسور دستورات ریموت را دریافت خواهد کرد.

خریدار می تواند تنها با خرید کدک این سیستم آنرا با تجهیزات سالنی مرتبط و به بهترین شکل جلسات ویدئوکنفرانس خود را برگزار کند.

رای شما به "ارتباط پایانه ویدئوکنفرانس با تجهیزات سالن کنفرانس" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

3 پاسخ به “ارتباط پایانه ویدئوکنفرانس با تجهیزات سالن کنفرانس”

  1. پارتیشن گفت:

    سایت خیلی خوبی دارید لینکتونو برای چندتا از دوستام فرستادم بدردشون میخوره ممنون

  2. درود به شما مطالبتون واقعا برای بنده گیرا و جذاب بود

  3. تشکر از سایت بسیار خوب و مفیدتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *