VoIP، یک راهکار تلفنی باصرفه

comments0 نظر views بازدید
5 از 5
از 2 رای
(رای دهید)

اگر قصد دارید سرویس تلفن ثابت خود را رها و یک سیستم مشتمل بر اینترنت ویپ را راه اندازی کنید، صفحه درستی را انتحاب کرده اید. قبل از تصمیم گیری درباره سیستم ویپ برای کسب و کارهای کوچک یکسری مسایل را باید در نظر بگیرید. هدف ما در این مقاله کمک به شما در جهت صرفه جویی در هزینه و زمان است و برای این منظور اطلاعات مفیدی را در این مورد با شما به اشتراک می گذاریم.

VoIP چیست؟

VoIP مخفف Voice over Internet Protocol یک تکنولوژی است که از طریق پهنای باند و یا کابل ارتباطی تماس های صوتی را به عنوان داده های دیجیتال از بستر اینترنت مسیریابی می کند. بجز یک بستر اینترنتی، تمامی چیزی که برای کسب و کار خود نیاز دارید گوشیهای سازگار با ویپ است.

مزایای استفاده از سیستم تلفن VoIP چیست؟

جای تعجب نیست که سیستم های ویپ PBX یا به طور کامل Private Branch Exchange به اولین انتخاب ها برای تمامی کسب و کارها از اعم از بزرگ و کوچک تبدیل شده است.
دلایل بسیاری برای استفاده از سیستم تلفن VoIP وجود دارد که سیستم میزبان، VoIP و سیستم ابری ویپ معمولا ارزان است.

مقرون به صرفه بودن استفاده از ویپ:

هر سیستم ویپ را برای کسب و کار خود استفاده می کنید ( سیستم ویپ ابری یا ….) باید در نظر داشته باشید که ویپ ارزان است.
بسته به تمامی ویژگی هایی که استفاده میکنید مبلغ پرداختی شما در مقایسه با سیستم تلفن سنتی کمتر خواهد بود. قابل توجه ترین قسمت این کاهش هزینه مربوط به تماس های راه دور است که در صورت داشتن مشتری ، شعبات یا دفاتر کارو کارمندان در نقاط مختلف جهان می توانید مکالمه عادی را داشته باشید. هزینه های راه اندازی معمولا برای ویپ نیز ارزان است. یک گوشی با قابلیت SIP ارزان و استاندارد است و بدین معنی است که سخت افزار های سیستم تلفت شما به یک برند خاصی محتاج نیست و کسب و کار شما انعطاف پذیری بیشتری خواهد داشت.

انعطاف پذیری استفاده از VoIP:

مهم نیست که کسب و کار شما به چه اندازه است و یا نیاز های شما چیست، سرویس ویپ همه این نیاز ها را برای شما فراهم می سازد.
در صورت نیاز به ادغام با سیستم سنتی تلفن باز هم مشکلی وجود نخواهد داشت. در صورت درخواست انتقال تماس به موبایل یا افراد شرکت در خارج از مجموعه و در هر جای دیگر این امکان براحتی توسط ویپ برای شما فراهم است. از آنجا که بخش وسیعی از عملکرد سیستم های مربوط به ویپ مبتنی بر نرم افزار است، از این رو می توان بدون هزینه کرد اضافی، دامنه گسترده تری از خدمات را نسبت به تلفن عادی دریافت کرد.

مقیاس پذیری سیستم های تلفنی مبتنی بر ویپ:

یکی از مهمترین ویژگی های ویپ این است که براحتی می تواند با بزرگ شدن و رشد کسب و کار شما توسعه یابد. از آنجا که به نصب فیزیکی خطوط جدید نیاز ندارد تنها کاری که باید انجام داد اضافه کردن یک گوشی جدید و پیکر بندی اتصال کاربر جدید با استفاده از نرم افزار ارایه شده است.

کدام ارائه کننده سرویس ویپ برای مجموعه شما مناسب تر است؟

بهترین ارایه کننده سرویس های ویپ بدلیل اینکه هیچ دو کسب و کاری مشابه نیستند، عملا وجود ندارد. این صحبت بدین معنا نیست که بهترین راهکار ویپ برای مجموعه شما وجود ندارد. با توجه به سوابق شرکت ها و مشتریان قبلی آنها و اطلاع از نحوه پشتیبانی آنها و برند های طرف قرارداد شرکت ها و مشورت از مشاوران این حوزه می توان اقدام به تهیه و راه اندازی ویپ در یک سازمان نمود و بسته به نیاز های بعدی سرویس های مختلف آن را توسعه و بسط داد.

کارشناسان شرکت کاوا ارتباطات هوشمند با سالها تجربه طراحی و پیاده سازی و مشاوره و اجرای سیستم های ویپ آماده جوابگوی هرگونه سوال احتمالی شما در این حوزه هستند.

رای شما به "VoIP، یک راهکار تلفنی باصرفه" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *