ادمین کالا
جست و جو پیشرفته

Cisco GBIC 1000BASE-ZX-کانکتور سیسکو

هیچ بررسی وجود ندارد، شما بنویسید

Cisco GBIC 1000BASE-ZX کانکتور Zoom

کانکتور فیبر نوری GBIC 1000BASE-ZX از نوع GBIC یا Gigabit Interface Converter ماژول جهت اتصال فیبر نوری سینگل مد مورد استفاده قرار میگیرد و برای ارتباطات در مسافت های طولانی مناسب می باشد.

قیمت نهایی:
0 ﷼

پرداخت هزینه محصول از کارت های عضو شتاب

کانکتور سیسکو GBIC 1000BASE-ZX در یک نگاه

توضیحات بیشتر کانکتور Cisco GBIC 1000BASE-ZX

کانکتور فیبر نوری GBIC 1000BASE-ZX از نوع GBIC یا Gigabit Interface Converter ماژول جهت اتصال فیبر نوری سینگل مد مورد استفاده قرار میگیرد و برای ارتباطات در مسافت های طولانی مناسب می باشد. پهنای باند مورد پشتیبانی در این نوع کانکتور یک گیگابیت بر ثانیه می باشد و قابل استفاده در تمامی روترها و سوئیچ های دارای پورت با خصوصیت GBIC پورت می باشد. این نوع کانکتور از نوع Hot swappable می باشد که می توان آنها را در زمان روشن بودن سوئیچ یا روتر و هنگام فعالیت آن بدون نیاز به خاموش کردن دستگاه از آن جدا نمود.

این کانکتور همانطور که گفته شد برای ارتباط فیبر نوری بصورت سینگل مد مورد استفاده قرار میگیرد و طول موج نوری 1550nm را پشتیبانی می کند، حداکثر طول مسیر مورد پشتیبانی در این نوع کانکتور با توجه به فیبر مورد استفاده سینگل مد بین 70 تا 100 کیلومتر می باشد.

درباره ماژول سیسکو Cisco 1000BASE-ZX GBIC

عملکرد ماژول سیسکو Cisco 1000BASE-ZX GBIC در حالت تک منظوره (Single-Mode)، لینک فیبر نوری آن تا مسافت 70 کیلومتر را پوشش میدهد و همینطور درصوتی که لینک فیبر نوری آن به صورت Premium Patch Cable و نوع فیبر آن Dispersion-Shifted Fiber باشد می تواند تا مسافتی در حدود 100 کیلوتر را پوشش بدهد.

زمانی که فاصله مد نظر کوتاه می باشد باید از فیبر تک حالت Single-mode استفاده کرد و نیز لازم است برای جلوگیری از Overloading یک اتصال دهنده نوری (اتنوتراتور نوری) 5 دسی بل یا 10 دسی بلی بین کابل فیبر نوری و پورت دریافت Gbic که در انتهای هر لینک می باشد قرار بگیرد.

فیبر نوری تک حالت حرفه ای (premium single mode) نسبت به فیبر نوری تک حالت معمولی (ordinary single mode) در هر واحد طولی دارای ضعف قدرتی کمتری است.

در صورتی که حالت فیبر نوری dispersion shifted single mode دارای هم ضعف قدرتی کمتر در هر واحد و پراکندگی کمتر می باشد.

شما می توانید به راحتی این ماژول Cisco 1000BASE-ZX GBIC را برای استفاده از این حالت های مختلف تنظیم کنید.

دستگاه فرستنده و گیرنده سیسکو Cisco 1000BASE-ZX GBIC به راحتی با شبکه های مختلف ادغام می شود و کیفیتی مناسب را بدون کوچکترین غدشه ای در انتقال و دریافت اطلاعات ارائه می دهد.

به علاوه این ماژول Cisco 1000BASE-ZX GBIC از فاصله 70 کیلومتر انتقال ارتباطات را از طریق فیبر های نوری پوشش می دهد که این ویژگی منحصر به فرد این دستگاه را به یک انتخاب کاربردی تبدیل کرده است.

این ماژول سیسکو Cisco 1000BASE-ZX GBIC یکی از قابلیت های کاربردی و مهمی را که در اختیار کاربران خود قرار می دهد، این است که، بتوان به راحتی و آسانی هرچه تمام تر، برای به حداکثر رساندن حفاظت از سرمایه و کسب و کار خود، این دستگاه گیرنده و فرستنده را به آخرین فن آوری ها و تکنولوژی های رابط ارتقاء داد.

ماژول های GBIC یک شاخص لینک فیبر نوی 21 دسی بلی (dB)را ارائه می دهند.

طول دقیق محدوده لینک (link span) به عوامل متعددی نظیر کیفیت فیبرها، تعداد اتصالات، نحوه اتصالات و رابط ها بستگی دارد.

این ماژول گیرنده و فرستنده Cisco 1000BASE-ZX GBIC به طور جداگانه با طیف گسترده ای از تجهیزات سیسکو آزمایش شده است تا کیفیتی عالی و بی نظیر را ارائه دهد.

همینطور این ماژول سیسکو 1000BASE-ZX GBIC سازگاری و قابلیت همکاری بالایی را نیز با دیگر تجهیزات و محصولات شبکه ارائه می دهد.

نوع فرم استفاده شده در این ماژول SFP می باشد، که حداکثر سرعت انتقال داده 1000Mbps مگابایت در پیکسل را در پورت اترنت خود به کاربران عرضه می کند.

طول موج استفاده شده در این ماژول Cisco 1000BASE-ZX GBIC سیسکو 1550nm (نانو متر) است.

حداکثر فاصله کابل نیز در این دستگاه می تواند تا 80km (کیلومتر) باشد.

نوع کابل استفاده شده نیز SMF می باشد.

ماژول Cisco 1000BASE-ZX GBIC سیسکو یک رابط LC دوتایی (duplex) را برای راحتی بیشتر در استفاده به کاربران خود ارائه می دهد.

همچنین اجزاء فیبر نوری این ماژول سیسکو DFB 1550nm است.

قدرت انتقال (TX Power) در این دستگاه 0 تا 5 dBm است.

حساسیت گیرنده این ماژول نیز -3 تا -23 dBm (دسی بل) می باشد.

این ماژول ارتباطی Cisco 1000BASE-ZX GBIC سیسکو با پروتکل های SFF-8472 MSA و IEEE 802.3ah-200 سازگاری و مطابقت دارد.

دستگاه فرستنده Cisco 1000BASE-ZX GBIC سیسکو همراه با امکانات و قابلیت های کاربردی برای استفاده در شبکه یک پیشنهاد بسیار عالی و کارآمد می باشد.

پشتیبانی از پلت فرم

تمامی ماژول های GBIC بر روی تمامی روتر ها و سوییچ ها از هر مدلی که دارای پورت SFP باشند قابل پشتیبانی هستند و برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتوانید به اینجا مراجعه فرمایید.

کانکتور مورد استفاده برای ماژول GBIC

  • دو کانکتور SC/PC مورد استفاده برای ماژول های GBIC نوری
  • کانکتور (RJ-45) مورد استفاده برای ماژول 1000BASE-T GBIC

نکته: برای ماژولهای GBIC ، فقط اتصالات با کابلهای پچ با اتصالات PC یا UPC پشتیبانی می شوند. کابل پچ با اتصالات APC پشتیبانی نمی شود. تمام کابل ها و کابل های مورد استفاده باید مطابق با استانداردهای مشخص شده در بخش استانداردها باشند.

کابل پچ نوری در حالت تک حالت (Single Mode) باید با GR-326 و در حالت چند منظوره (Multi-Mode) باید با GR-1435 سازگار باشند.

این جدول مشخصات کابل کشی برای GBIC های سیسکو را که در پورت اترنت گیگابیت نصب می کنید، را نشان میدهد:

توجه داشته باشید که تمام GBIC های سیسکو دارای اتصالات نوع SC هستند و کمترین فاصله کابل برای همه GBIC لیست شده در جدول بر اساس نوع فیبر آن (SMF-MMF)باشد، برابر 2 متر میباشد.

فاصله کابل

پهنای باند مودال (مگاهرتز / کیلومتر)

اندازه هسته (میکرون)

نوع فیبر

طول موج(نانو متر)

GBIC

220 m

275 m

500 m

550 m

1000 m

160

200

400

500

2000

62.5

62.5

50.0

50.0

50.0

MMF

850

Cisco 1000BASE-SX

550 m

550 m

550 m

500

400

500

62.5

50.0

50.0

MMF

1310

Cisco 1000BASE-LX/LH

70 to 100 km

N/A

9/10

SMF

1550

Cisco 1000BASE-ZX

استاندارد های رعایت شده ماژول سیسکو Cisco 1000BASE-ZX GBIC

  • سازگاری کامل با استاندارد GBIC که به عنوان IEEE 802.3z مشخص شده است.
  • مطابق و سازگار با مشخصات GBIC نسخه 5.4
  • GR-326-CORE: الزامات عمومی برای اتصالات فیبر نوری و اتصالات مجزا
  • GR-20-CORE: تمامی الزامات عمومی برای فیبر نوری و کابل فیبر نوری
  • GR-1435-CORE: الزامات عمومی برای اتصال دهنده های فیبر نوری به صورت چند منظوره

مشخصات فنی ماژول سیسکو Cisco 1000BASE-ZX GBIC

  • حداکثر و حداقل قدرت انتقال داده این ماژول بین 0 تا 5 dBm است.
  • همچنین حداقل و حداکثر قدرت گیرنده این دستگاه بین -3 تا -23 dBm است.
  • سایز و اندازه (H x W x D): 1.90 x 3.91 x 8.89 cm
  • این دستگاه های سری سیسکو 1000BASE-SX GBIC معمولا کمتر از 75 گرم وزن دارند.
  • جریان راه اندازی نیز بین 200 تا 300 mA میلی آمپر می باشد.
  • دمای کاری 0 تا 70 درجه سانتیگراد (32 تا 158 درجه فارنهایت) نیز برای محیط کاری این ماژول مناسب است.
  • ماژول GBIC-1000BASE-ZX با بسیاری از مدل های روتر و سوییچ های سیسکو سازگار می باشد.

اطلاعات بیشتر

برند Cisco

چه چیز هایی در جعبه GBIC 1000BASE-ZX سیسکو هست

box items
  • کانکتور سیسکو GBIC 1000BASE-ZX

برچسب های محصول

این محصول هیچ برچسبی ندارد.

پرسشها و نظرات

پرسش یا دیدگاه جدید

سوال پس از تایید مدیریت نمایش داده می شود.

هیچ سوالی نیست، اولین سوال کننده باشید!